Filmy dokumentalne

Nakręciliśmy ponad 15 filmów dokumentalnych. Wszystkie były emitowane w telewizjach lub w Internecie i brały udział w festiwalach.
„Chłopak kumpeli” zdobył najwięcej nagród.

Jeśli zainteresowały Cię nasze filmy – napisz do nas.

Doktor Wilk

Opowieść o polskim lekarzu-radiologu, który mieszkał w Stanach Zjednoczonych i prowadził m. in. eksperymenty, które poprzedzały badania nad tomografią komputerową. W wolnych chwilach kamerą 16mm realizował amatorskie filmy z podróży.
19 min., 1997

Czarownica

Spotkanie z Adrianną Kacperską, która dla przyjaciół jest wszechstronną „czarownicą”. Potrafi leczyć niekonwencjonalnymi metodami i przewidywać przyszłość.
Wokalizy do filmu zaśpiewała Anna Maria Jopek.
24 min., 1997

Olga Boznańska

Podróż śladami najwybitniejszej polskiej malarki przełomu XIX i XX wieku, między innymi do Monachium, Krakowa i Paryża.
W roli Olgi głosowo wystąpiła Teresa Budzisz-Krzyżanowska, a w rolach jej przyjaciół m.in. Krzysztof Kolberger, Jerzy Zelnik, Henryk Talar, Adam Bauman, Elżbieta Kijowska. Muzykę do filmu napisał Michał Urbaniak, a wokalizy zaśpiewała Urszula Dudziak.
28 min., 2000

Taniec

Letnie warsztaty Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu przyciągają setki fanów tańca z całej Polski. Zajęcia prowadzone są przez kilkunastu trenerów z różnych krajów.
22 min., 2002

Zobacz fragment

Performerki

Spotkanie z artystkami Grupy Sędzia Główny i innymi znakomitymi twórcami polskiej sztuki performance.
27 min., 2006

Chłopak kumpeli

Historia chłopaka, który ze skinheada stał się zakonnikiem – salezjaninem.
27 min., 2008

Taniec Życia

Dokumentalna opowieść o rzeźbiarzu Marianie Koniecznym, autorze pomnika Nike w Warszawie (ale też m.in. pomnika Lenina w Nowej Hucie), zafascynowanym legendą o Dedalu i Ikarze.
26 min., 2012

Artyści z Koszalina

Znany czeski fotografik, Karel Cudlín, w drodze nad polskie morze przypadkowo spotyka malarza Andrzeja Ciesielskiego. Odtąd nie nadmorskie krajobrazy będą tematem jego zdjęć, ale awangardowi artyści związani z Galerią Scena w Koszalinie.
wersje: 18 min. i 45 min., 2011

Zobacz zwiastun

Rytm Dunajca

Podróż wzdłuż jednej z najciekawszych polskich rzek. Podczas podróży spotykamy ekologów, wędkarzy, flisaków, artystów, energetyków.
Muzykę do filmu napisała wybitna czeska kompozytorka Vladivojna La Chia. W filmie jest jedna z jej piosenek pt „Rzeka”.
27 min., 2014

Metrum 3

„Metrum” to seria eksperymentalna o artystach, którzy zajmują się innymi dziedzinami sztuki, ale ich twórczość łączy montaż filmowy.
W „Metrum 3” wystąpili: malarka Magda Bielesz i amerykański perkusista Paul Wertico.
5 min., 2005

Zobacz film

Pacjentka

Do szpitala trafia pacjentka, która kiedyś była łyżwiarką. Ten fabularny wstęp rozpoczyna pełną emocji dokumentalną opowieść o pracy pielęgniarek.
W filmie wystąpiły pielęgniarki z oddziału III D Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie: Marta Kamińska, Małgorzata Śmigielska, Magda Sosnowska, Katarzyna Uba, Marta Adamowicz, Grażyna Białapko.
28 min, 2011

Misja Olgi

Olga Mielnikiewicz była szefową misji Polskiej Akcji Humanitarnej w Kabulu. Jaka była to praca i jak fascynująca jest afgańska kultura – opowiada w naszym filmie.
18 min., 2012